Паласиос де Года

Од Википедија — слободната енциклопедија
Паласиос де Года
Поглед кон општинската зграда
Поглед кон општинската зграда
ЗемјаШпанија
Автономна заедницаКастиља и Леон
ПокраинаАвила
ОпштинаПаласиос де Года
Површина
 • Вкупна52 км2 (20 ми2)
Население (2018)
 • Вкупно402[1]
 • Густина8,8/км2 (230/ми2)
Часовен појасCET (UTC+1)
 • Лете (ЛСВ)CEST (UTC+2)

Паласиос де Года — општина во покраината Авила на автономната заедница Кастиља и Леон во Шпанија.

Наводи[уреди | уреди извор]

  1. Општински регистар на Шпанија 2018 - Национален статистички институт