Список на општини во Авила

Од Википедија — слободната енциклопедија

Ова е список на општините во покраиината Авила во автономната заедница Кастиља и Леон, Шпанија. Наведени се по азбучен ред.

Карта на општините во Авила

Список[уреди | уреди извор]

Поврзано[уреди | уреди извор]