Навадихос

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на: содржини, барај
Навадијос

Знаме

Амблем
Земја Шпанија
Автономна област Кастилја и Леон
Провинција Авила
Општина Навадијос
Површина
 • Вкупна 19 км2
Население (2006)
 • Вкупно 54
 • Густина 2,8/km2
Часовен појас CET (UTC+1)
 • Лете (DST) CEST (UTC+2)

Навадијос е општина која се наоѓа во провинција Авила, во автономната покраина Кастилја и Леон.