Ла Иха де Диос

Од Википедија — слободната енциклопедија
Ла Иха де Диос
Амблем на Ла Иха де Диос
Амблем
ЗемјаШпанија
Автономна заедницаКастиља и Леон
ПокраинаАвила
ОпштинаЛа Иха де Диос
Површина
 • Вкупна12 км2 (5 ми2)
Население (2018)
 • Вкупно78[1]
 • Густина6,5/км2 (170/ми2)
Часовен појасCET (UTC+1)
 • Лете (ЛСВ)CEST (UTC+2)

Ла Иха де Диос — општина во покраината Авила на автономната заедница Кастиља и Леон во Шпанија.

Iglesia de La Hija de Dios

Наводи[уреди | уреди извор]

  1. Општински регистар на Шпанија 2018 - Национален статистички институт


Координати: 40°32′N 4°58′W / 40.533° СГШ; 4.967° ЗГД / 40.533; -4.967