Синлабахос

Од Википедија — слободната енциклопедија
(Пренасочено од Синлабајос)
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Синлабахос
Поглед кон црквата во Синлабахос
Поглед кон црквата во Синлабахос

Амблем
ЗемјаШпанија
Автономна заедницаКастиља и Леон
ПокраинаАвила
ОпштинаСинлабахос
Површина
 • Вкупна20 км2 (8 ми2)
Население (2006)
 • Вкупно174
 • Густина8,7/км2 (230/ми2)
Часовен појасCET (UTC+1)
 • Лете (ЛСВ)CEST (UTC+2)

Синлабахос — општина во покраината Авила на автономната заедница Кастиља и Леон во Шпанија.