Ел Фресно

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Ел фресно
Знаме на Ел фресно
Знаме
Амблем на Ел фресно
Амблем
ЗемјаШпанија
Автономна областКастилја и Леон
ПровинцијаАвила
ОпштинаEl Fresno
Површина
 • Вкупна12 км2 (5 ми2)
Население (2006)
 • Вкупно519
 • Густина43,3/км2 (1,120/ми2)
Часовен појасCET (UTC+1)
 • Лете (DST)CEST (UTC+2)

Ел фресно е општина која се наоѓа во провинција Авила, во автономната покраина Кастилја и Леон.