Оркахо де лас Торес

Од Википедија — слободната енциклопедија
Оркахо де лас Торес
Поглед кон црквата во Хоркахо де лас Торес
Поглед кон црквата во Хоркахо де лас Торес
ЗемјаШпанија
Автономна заедницаКастиља и Леон
ПокраинаАвила
ОпштинаОркахо де лас Торес
Површина
 • Вкупна47 км2 (18 ми2)
Население (2004)
 • Вкупно720
 • Густина15,3/км2 (400/ми2)
Часовен појасCET (UTC+1)
 • Лете (ЛСВ)CEST (UTC+2)

Оркахо де лас Торес — општина во покраината Авила на автономната заедница Кастиља и Леон во Шпанија.