Сан Паскал

Од Википедија — слободната енциклопедија
Сан Паскал
Поглед кон црквата во Сан Паскал
Поглед кон црквата во Сан Паскал
ЗемјаШпанија
Автономна заедницаКастиља и Леон
ПокраинаАвила
ОпштинаСан Паскал
Население (2018)
 • Вкупно44[1]
Часовен појасCET (UTC+1)
 • Лете (ЛСВ)CEST (UTC+2)

Сан Паскал — општина во покраината Авила на автономната заедница Кастиља и Леон во Шпанија.

Наводи[уреди | уреди извор]

  1. Општински регистар на Шпанија 2018 - Национален статистички институт