Фреснедиља

Координати: 40°14′02″N 4°37′16″W / 40.234° СГШ; 4.621° ЗГД / 40.234; -4.621
Од Википедија — слободната енциклопедија
Фреснедиља
Поглед кон општинската зграда
Поглед кон општинската зграда

Амблем
ЗемјаШпанија
Автономна заедницаКастиља и Леон
ПокраинаАвила
ОпштинаФреснедиља
Површина
 • Вкупна24 км2 (9 ми2)
Надм. вис.&10000000000000622000000622 м
Население (2006)
 • Вкупно102
 • Густина4,3/км2 (110/ми2)
Часовен појасCET (UTC+1)
 • Лете (ЛСВ)CEST (UTC+2)

Фреснедиља — општина во покраината Авила на автономната заедница Кастиља и Леон во Шпанија.


40°14′02″N 4°37′16″W / 40.234° СГШ; 4.621° ЗГД / 40.234; -4.621