Бониља де ла Сиера

Од Википедија — слободната енциклопедија
Бониља де ла Сиера

Амблем
ЗемјаШпанија
Автономна заедницаКастиља и Леон
ПокраинаАвила
ОпштинаБониља де ла Сиера
Површина
 • Вкупна55 км2 (21 ми2)
Население (2018)
 • Вкупно120[1]
 • Густина2,8/км2 (70/ми2)
Часовен појасCET (UTC+1)
 • Лете (ЛСВ)CEST (UTC+2)

Бониља де ла Сиера — општина во покраината Авила на автономната заедница Кастиља и Леон во Шпанија.

Наводи[уреди | уреди извор]

  1. Општински регистар на Шпанија 2018 - Национален статистички институт
.