Фонтиверос

Од Википедија — слободната енциклопедија
Фонтиверос
Фонтана во Фонтиверос
Фонтана во Фонтиверос
Амблем на Фонтиверос
Амблем
ЗемјаШпанија
Автономна заедницаКастиља и Леон
ПокраинаАвила
ОпштинаФонтиверос
Часовен појасCET (UTC+1)
 • Лете (ЛСВ)CEST (UTC+2)

Фонтиверос — општина во покраината Авила на автономната заедница Кастиља и Леон во Шпанија.