Касиљас (Шпанија)

Координати: 40°19′34″N 4°34′24″W / 40.32611° СГШ; 4.57333° ЗГД / 40.32611; -4.57333
Од Википедија — слободната енциклопедија

40°19′34″N 4°34′24″W / 40.32611° СГШ; 4.57333° ЗГД / 40.32611; -4.57333

Поглед кон општинската зграда

Касиљас — општина која во покраината Авила, во автономната заедница Кастиља и Леон во Шпанија.

Еволуцијата на популацијата во Касиљас, Авила