Прејди на содржината

Охос Албос

Од Википедија — слободната енциклопедија
Охос Албос
Поглед кон црквата во Охос Албос
Поглед кон црквата во Охос Албос

Амблем
ЗемјаШпанија
Автономна заедницаКастиља и Леон
ПокраинаАвила
ОпштинаОхос Албос
Површина
 • Вкупна43 км2 (17 ми2)
Население (2018)
 • Вкупно63[1]
 • Густина1,4/км2 (40/ми2)
Час. појасCET (UTC+1)
 • Лето (ЛСВ)CEST (UTC+2)

Охос Албос — општина во покраината Авила на автономната заедница Кастиља и Леон во Шпанија.

Наводи[уреди | уреди извор]

  1. Општински регистар на Шпанија 2018 - Национален статистички институт