Навалакруз

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Навалакруз

Знаме

Амблем
ЗемјаШпанија
Автономна областКастилја и Леон
ПровинцијаАвила
ОпштинаНавалакруз
Површина
 • Вкупна49 км2 (19 ми2)
Население (2006)
 • Вкупно264
 • Густина5,4/км2 (140/ми2)
Часовен појасCET (UTC+1)
 • Лете (DST)CEST (UTC+2)

Навалакруз е општина која се наоѓа во провинција Авила, во автономната покраина Кастилја и Леон.