Прејди на содржината

Плоштад на славата (Киев)

Од Википедија — слободната енциклопедија
Плоштад на славата
Площа Слави
Карта
Општи податоци
ГрадКиев
ЗемјаУкраина

Плоштадот на славата (украински: Площа Слави ) е плоштад кој се наоѓа Печерскиот реон во Киев, Украина.