Категорија:Никулци

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето

Никулец е мала статија што се состои од еден кус параграф или само неколку збора. Освен со неколку најбитни податоци, никулците не успеваат да ја покријат темата на статијата. Тие се легитимни и нивната улога е да се иницира и затемели интерес за предложената тема. Но никулците не се цел сами за себе, туку се повик за нова и побогата содржина.

Поткатегории

Оваа категорија ги содржи следниве 20 поткатегории од вкупно 20.

 

Б

В

Е

М

Н

О

П

Х

Ψ

Страници во категоријата „Никулци“

Оваа категорија содржи само една страница.

(претходна страница) (следна страница)

А

Б

(претходна страница) (следна страница)