Април

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на: содржини, барај

Април или Тревен е четвртиот месец во годината според Грегоријанскиот календар и еден од четирите кои имаат 30 дена.

јануари | февруари | март | април | мај | јуни | јули | август | септември | октомври | ноември | декември