Јуни

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Јуни, од молитвеникот на војводата од Бери, 15 век

Јуни или житар — шестиот месец во годината според грегоријанскиот календар и еден од четирите кои имаат 30 дена.

Јуни како мотив во популарната култура[уреди | уреди извор]


  1. Discogs, Minutemen ‎– Double Nickels On The Dime (пристапено на 22.1.2021)