Декември

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на: содржини, барај


<< декември >>
Н П В С Ч П С
1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31Декември или Снежник е дванаесетиот и последен месец во годината според Грегоријанскиот календар и еден од седумте месеци според овој календар што имаат 31 ден.


јануари | февруари | март | април | мај | јуни | јули | август | септември | октомври | ноември | декември