9gag

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
9GAG
9GAG new logo.svg
Вид место
забавна веб страница
СопственикРеј Чен, Крис Чен[1]
Адреса9gag.com
Место на Алекса253 (јуни 2014 )[2]
Зачленувањеопционално

9gag е веб страница за забава која се темели на фотографии кои ги поставуваат корисниците, кои поради нивната комичност се нарекуваат „gags“.

Наводи[уреди | уреди извор]

  1. "9GAG - We make having fun a part of daily life for anyone, anytime, anywhere in the world". Angel.co. 2012-07-30. Посетено на 2013-02-26.
  2. "9gag.com Site Info". Alexa Internet. Посетено на 2014-01-01.

Надворешни врски[уреди | уреди извор]