Флоријан Ајдини

Од Википедија — слободната енциклопедија

Флоријан Ајдини — ромски глумец. Неговата единствена филмска улога била во Црна мачка, бел мачор на Емир Кустурица, во која го играл Заре Дестанов.[1] [2] [3]

Наводи[уреди | уреди извор]

  1. „Florijan Ajdini - FCS“. www.fcs.rs (српски). Посетено на 2023-01-15.
  2. „Domaći Filmovi“. www.domacifilmovi.org. Посетено на 2023-01-15.
  3. „Florijan Ajdini - Rotten Tomatoes“. www.rottentomatoes.com (англиски). Посетено на 2023-01-15.

Надворешни врски[уреди | уреди извор]