Ева Анџелина

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Eва Анџелина
Eva Angelina 2013.jpg
Основни информации
Роденамарт 14 1985 (1985-03-14) (35 г.)
Место на раѓање[[]], Калифорнија, САД
Родено имеНикол Клин
НационалностАмериканка
Физички информации
Други

Eва Анџелина (родена на 14 март 1985) е американска порнографска актерка. Таа својата кариера ја започнала на 18 години и освоила неколку награди, вклучувајќи ја и наградата за најдобра актерка во 2008 добиена од AVN Award.