Прејди на содржината

Ева Анџелина

Од Википедија — слободната енциклопедија

Предлошка:Инфокутија за порно глумица

| слика = Eva Angelina3 adjusted.jpg

Ева Анџелина (родена на 14 март 1985) е американска порнографска глумица. Таа својата кариера ја започнала на 18 години и освоила неколку награди, вклучувајќи ја и наградата за најдобра глумица во 2008 добиена од AVN Award.