Боби Божиновски

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Боби Божиновски
Лични податоци
Полно име Бобан Боби Божиновски
Висина 1,83 m
Положба Средина
Клупски податоци
Сегашен клуб ФК Македонија


* Настапи (Голови)

Боби Божиновски (24 февруари 1981) е македонски фудбалер кој моментално игра за тимот ФК Македонија Ѓорче Петров во средната позиција. Во 2007 година, тој со преселил во Северна Кореа да стане професионален играч во Старкрафт индустријата. Додека се натпреварувал во Старкрафт, тој бил познат за неговиот потег наречен "Macedonian Zerg Rush".

Надворешни врски[уреди | уреди извор]