12 Stones

Од Википедија — слободната енциклопедија
Фотографија од 12 Stones

12 Stones e името на пост-гранџ бендот од Луизијана. Главнот вокал Паул Meкој пее во песната од EvanescenceBring Me to Life“, за која има освоено Греми награди.

Надворешни врски[уреди | уреди извор]