Прејди на содржината

Анти-блог за Филип Петровски

Од Википедија — слободната енциклопедија
Дизајнот на корицата

Анти-блог за Филип Петровски е книга од Филип Петровски, издадена во едицијата „Блог-записи“. Едицијата е составена од 14 книги на независни автори - блогери на издавачката куќа „Аквариус пет“.[1]

Ова е третата книга на докторот по политички науки, Филип Петровски, во која се претставува со низа текстови на тема политика, првобитно објавени на интернет, но и во дневните весници.

„На читателите не можеш да им го униформираш мислењето и секој таков напор е однапред осуден на неуспех, а е сосема далечен на моето резонирање.“ - вели Петровски[2]

Наводи[уреди | уреди извор]

  1. Метаморфозис, фондација за одржливи информатички решенија - 14 македонски блогера промовираа печатени книги, 28 март 2008. [Страницата е посетена на 17 јули 2008]
  2. Анти-блог за Филип Петровски, Скопје:2008; ISBN 978-608-4502-02-9

Надворешни врски[уреди | уреди извор]


Книги од изданието Блог-записи

Археолошки дневник  • Мртвите херои на нашата иднина  • No friends no family  • Авгански дневници  • Последниот македонски хакер  • Патот на душите  • Светлата страна на готиката  • Мисли на празно срце  • Пуфлините коцкички  • Не е сѐ како што изгледа  • Од CABARET до OZ  • Анти-блог за Филип Петровски  • Мајмунска стапица  • Кога нема ништо  •