Не е сѐ како што изгледа

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Дизајн на корицата

Не е сè како што изгледа е книга од македонската блогерка Кими, издадена во едицијата „Блог-записи“. Едицијата е составена од 14 книги на независни автори - блогери на издавачката куќа „Аквариус пет“.[1]

Вистинското име на авторот е Слаѓана Димитровска, родена 1972 година. Меѓу прашањата за постоењето, за пријателството, за среќата, во книгава се поместени и размислувања за секојдневието на една жена.

„Ако некој се изјасни со свој став, а јас сум против тој став и јавно говорам против другиот, и сум нападната како да го кршам правото на говор на другиот - Каде е моето право на говор?“ [2]


Наводи[уреди | уреди извор]

  1. Метаморфозис, фондација за одржливи информатички решенија - 14 македонски блогера промовираа печатени книги, 28 март 2008. [Страницата е посетена на 17 јули 2008]
  2. Не е сè како што изгледа, Скопје:2008; ISBN 978-608-4502-07-4


Книги од изданието Блог-записи

Археолошки дневник  • Мртвите херои на нашата иднина  • No friends no family  • Авгански дневници  • Последниот македонски хакер  • Патот на душите  • Светлата страна на готиката  • Мисли на празно срце  • Пуфлините коцкички  • Не е сѐ како што изгледа  • Од CABARET до OZ  • Анти-блог за Филип Петровски  • Мајмунска стапица  • Кога нема ништо  •