Аеродром (весник)

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето

Аеродром е весник на скопската општина Аеродром.

Весникот се печати на 32 колорни страници со формат 205х285 мм. Излегува секој втор месец во тираж од 30.000 примероци.[1]

Извори[уреди | уреди извор]