Мирко Антенучи

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Мирко Антенучи
Mirco Antenucci 2014.jpg
Лични податоци
Роден на 8 септември 1984 (1984-09-08) (37 г.)
Роден во Термоли, Италија
Држава Италија Италија
Висина &100000000000001800000001,80 м
Позиција напаѓач
Клупски податоци
Сегашен клуб Бари Бари
Број 7
Младинска кариера
Џулијанова Џулијанова
Кариера*
Години Клуб Наст. (Гол.)
2002-2007 Џулијанова Џулијанова 92 (13)
2004-2005Анкона Анкона 26 (2)
2007-2011 Катанија Катанија 18 (1)
2007-2008Венеција Венеција 27 (6)
2009Пиза Пиза 20 (1)
2009-2010Асколи Асколи 40 (24)
2011-2012 Торино Торино 60 (16)
2012-2013 Катанија Катанија 1 (0)
2012-2013Специја Специја 33 (6)
2013-2014 Тернана Тернана 40 (19)
2014-2016 Лидс Јунајтед Лидс Јунајтед 75 (19)
2016-2019 СПАЛ СПАЛ 105 (34)
2019- Бари Бари 0 (0)
  • Сениорските учества и голови се сметаат само за домашни натпревари
податоците се од 25 април 2012.

† Учества (Голови).

‡ Учествата и головите за репрезентација се според податок од 6 септември 2011

Мирко Антенучи (роден на 8 септември 1984, во Термоли) — италијански фудбалер, напаѓач на Бари.