Прејди на содржината

Тира Бенкс

Од Википедија — слободната енциклопедија

Предлошка:Инфокутија за порно глумица

Фотографија од Тира Бенкс

Тира Бенкс (англиски: Tyra Banxxx) (подена јануари 25, 1985) е американска порнографска глумица. Нејзината кариера за ја започнува во 2004 на возраст од 19 година.

Надворешни врски[уреди | уреди извор]