Тира Бенкс

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Тира Бенкс
(Tyra Banxxx)
Tyra Banxxx at 2005 AEE Awards 2 (crop).jpg
Основни информации
Роденајануари 25 1985 (1985-01-25) (35 г.)
Место на раѓањеЛос Анџелес
НационалностАмериканка
Физички информации
Мерки34-24-35
Висина168 см
Боја на очитекафеави
Боја на косатацрна
Други
Период на активност2004-2009
ПсевдонимиTyra Banx, Tyra, Tyra Banks, Alana, Tyra Spanks

Тира Бенкс (англиски: Tyra Banxxx) (подена јануари 25, 1985) е американска порнографска актерка. Нејзината кариера за ја започнува во 2004 на возраст од 19 година.

Надворешни врски[уреди | уреди извор]