Храм капела на Свети Никола (Киев)

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Храм капела на Свети Никола
Храм-каплиця Миколи Святоші
Место Киев
Земја Украина
Вероисповед Украинска православна црква - Киевска патријарх
Историја
Посветена на Свети Никола
Архитектура
Завршена 2002

Храм-капелата на Свети Никола (украински: Храм-каплиця Миколи Святоші) е капела која се наоѓа во Киев, Украина.

Надворешни врски[уреди | уреди извор]