Разлика помеѓу преработките на „Малта на Олимписките игри“

Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Нема измена во големината ,  пред 8 месеци
с
→‎top: Правописна исправка, replaced: домакин → домаќин
с (Правописна исправка, replaced: прв пат → првпат using AWB)
с (→‎top: Правописна исправка, replaced: домакин → домаќин)
 
Малта никогаш не учествувала на [[Зимски олимписки игри|Зимските олимписки игри]].
 
Малта никогаш не била домакиндомаќин на некакви [[Олимписки игри]].
 
Спортистите на Малта немаат освоено ниту еден медал, заклулучно со [[2009]] година.

Прегледник