Гуам на Олимписките игри

Од Википедија — слободната енциклопедија
Гуам на Олимписките игри

Знаме на Гуам
МОК-код  GUM
НОК Национален олимписки комитет на Гуам
мрежно место
Олимписка историја
Летни олимпијади
1988 • 1992 • 1996 • 2000 • 2004 • 2008
Зимски олимпијади
1988

Спортистите од Гуам имаат учествувано на 6 Летни олимписки игри (1988-2008), а на Зимските олимписки игри само еднаш (1988).

До 2009, Гуам нема освоено медали на Олимписките игри.

Надворешни врски[уреди | уреди извор]