Знаме на Гуам

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Знамето на Гуам

Знамето на Гуам е усвоено на 9 февруари, 1948. Знамето е со темно сина боја со црвена граница. Во средината на знамето се наоѓа грбот на Гуам.

Поврзано[уреди | уреди извор]