Прејди на содржината

Знаме на Токелау

Од Википедија — слободната енциклопедија
Знамето на Токелау

Знамето на Токелау е усвоено во мај 2008 година. Знамето има сива основа на која се наоѓа жолто едро, над кое е претставено соѕвездието јужен крст.

Поврзано[уреди | уреди извор]