Знаме на Норфолшкиот Остров

Од Википедија — слободната енциклопедија
Знамето на Норфолшкиот Остров

Знамето на Норфолшкиот Остров е усвоено на 21 октомври 1980. Знамето е вертикално тробојно, со два зелени и едно бело поле во средината. Во полето се наоѓа Araucaria heterophylla, вид на бор карактеристичен за островот.

Поврзано[уреди | уреди извор]