Прејди на содржината

Грб на Норфолшкиот Остров

Од Википедија — слободната енциклопедија
Грбот на Норфолшкиот Остров

Грбот на Норфолшкиот Остров се состои од штит околу кој се наоѓаат лав и кенгур како држачи. Над штитот има стилизиран шлем, а подолу се наоѓа натписот "INASMUCH".

Поврзано[уреди | уреди извор]