Грб на Валис и Футуна

Од Википедија — слободната енциклопедија
Грбот на Валис и Футуна

Грбот на Валис и Футуна е штит со црвена боја на која во горниот лев агол се наоѓа знамето на Франција, а во долниот десен агол се наоѓа крст на Св. Андрија на бела подлога.

Поврзано[уреди | уреди извор]