Грб на Француска Полинезија

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на: содржини, барај
Грбот на Француска Полинезија

Грбот Француска Полинезија се состои од катамарани над кои се наоѓа диск со стилизирано Сонце и море.

Поврзано[уреди | уреди извор]