Знаме на Порторико

Од Википедија — слободната енциклопедија
Знамето на Порторико

Знамето на Порторико се состои од пет хоризонтални црвени и бели линии, и син триаголник со бела ѕвезда од левата страна.

Поврзано[уреди | уреди извор]