Прејди на содржината

Знаме на Свети Мартин (Франција)

Од Википедија — слободната енциклопедија
Знамето на Свети Мартин

Знамето на Свети Мартин е неофицијално знаме на француската прекуморска територија Свети Мартин. Знамето се користи да се претстави движењето за отцепување од Гваделуп.

Официјалното знаме на островот е знамето на Франција.

Поврзано[уреди | уреди извор]