Знаме на Кајманските Острови

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на: содржини, барај
Знамето на Кајманските Острови

Знамето на Кајманските Острови е усвоено ви 1959 година. Пред ова знаме се користело знамето на Обединетото Кралство.

Знамето има темно сина основа со знамето на Обединетото Кралство во горниот лев агол и грбот на Кајманските Острови од десната страна.

Поврзано[уреди | уреди извор]