Знаме на Свети Мартин (Холандија)

Од Википедија — слободната енциклопедија
Размер на знамето 2:3

Знамето на Свети Мартин е национално знаме на холандскиот дел од островот Свети Мартин кој е прекуморска територија на Кралството Холандија. Усвоено е на 13 јуни 1985 година.

Слични знамиња[уреди | уреди извор]

Дизајнот на Свети Мартин личи на военото знаме на Филипините.

Поврзано[уреди | уреди извор]

Надворешни врски[уреди | уреди извор]