Знаме на Саба

Од Википедија — слободната енциклопедија
Знамето на Саба

Знамето на Саба било усвоено на 6 декември 1985 (националниот ден на островот). 130 различни дизајни биле презентирани во Комисијата. Избраното знаме било дизајнирано од 18 годишниот жител на Саба Даниел Џонсон.[1]

Белешки[уреди | уреди извор]

  1. „boletin8-history-antillas“. Архивирано од изворникот на 2013-06-02. Посетено на 2011-08-22.