Знаме на Туркс и Кајкос

Од Википедија — слободната енциклопедија
Знамето на Туркс и Кајкос

Знамето на Туркс и Кајкос има темносина основа на која се наоѓа знамето на Обединетото Кралство во горниот лев агол и грбот на Туркс и Кајкос на десната страна на кој се наоѓаат школка, јастог и кактус.

Поврзано[уреди | уреди извор]