Знаме на Гваделуп

Од Википедија — слободната енциклопедија

Официјалното Знаме на Гваделуп е знамето на Франција, но постојат и неколку локални знамиња кои ги користат партиите и движењата за независност на Гваделуп.

Галерија[уреди | уреди извор]

Поврзано[уреди | уреди извор]