Знаме на Свети Вартоломеј

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Знамето на Свети Вартоломеј

Знамето Свети Вартоломеј, официјално е знамето на Франција, но неофицијално населението го користи локалното знаме на (грбот на Свети Вартоломеј на бела основа).

Поврзано[уреди | уреди извор]