Прејди на содржината

Знаме на Свети Евстахиј

Од Википедија — слободната енциклопедија
Знамето на Свети Евстахиј

Знамето на Свети Евстахиј е усвоено на 16 ноември 2004 година.[1]

На знамето преовладува сината, белата, црвената, зелената и златната боја. Знамето е поделено на четири еднакви засечени правоаголници. На средината на знамето во облик на баклава е прикажан релјеф од островот над кое се наоѓа сонцето.

Поврзано

[уреди | уреди извор]
  1. „Statia Tourist Office - FAQs“. Архивирано од изворникот на 2011-07-16. Посетено на 2011-08-22.