Знаме на Наваса

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Неофицијалното знаме на Островот Наваса

Неофицијалното знаме на Наваса е дизјанирано во 7 декември 2001 по повод годишнина на Перл Харбор. Знамето е поделено на две половини во бела и сина боја, со профил на островот во хоризонталата и светилник на островот.

Затоа што САД и Хаити имаат власт над островот, официјалното знаме во различни прилики се менува.

Поврзано[уреди | уреди извор]