Северна Дакота

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето

Лос во Северна Дакота

Северна Дакота е сојузна држава во САД во централниот северен дел од земјата. Главен град е Бизмарк.