Корисник:Bjankuloski06

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на: содржини, барај
Википедија:Вавилон
Wikidata-logo.svg Овој корисник има страница на Википодатоците.
mk Mајчин јазик на овој корисник е македонскиот.
è ѝ Корисникот се залага за задолжителна и бескомпромисна употреба на надредниот знак.
en This user is a native speaker of English.
ru-4 Этот участник владеет русским языком почти как родным.
sr-4 Овај корисник течно говори српски језик.
hr-4 Ovaj suradnik hrvatski razumije kao da mu je materinski jezik.
sh-4 Корисник течно говори српскохрватски.
Korisnik tečno govori hrvatskosrpski.
bs-4 Ovaj korisnik tečno govori bosanski jezik.
la-3 Hic usor callidissima latinitate contribuere potest.
cu-2 Сь польѕевател҄ь глаголѥтъ словѣньскы трьпимо.
zh-2 該用戶能以一般中文進行交流。
该用户能以一般中文进行交流。
ВикиПроект Рецензија Овој корисник е член на ВикиПроектот Рецензија.


Office-calendar.svg Овој корисник е член на ВикиПроектот На денешен ден.
restored Sutton Hoo helmet after excavation Овој корисник е член на ВикиПроектот Археомак 2.0

Macedonian lion, 1620, stylized.svg Овој корисник е Македонец.

Добре дојдовте на мојата профилна страница!

Награди и одликувања[уреди | уреди извор]

Editor - plutonium star.jpg Плутониумска ветеранска ѕвезда
Ја доделувам оваа специјална награда на нашиот најголем уредувач - ветеран, Bjankuloski06. Вистински херој во бројот на уредувањата и во бројот на создадени статии на кои се, пред сè, со висока професионалност и квалитет. Носи ја со гордост. Brainmachinewtf? 23:31, 12 август 2008 (UTC)
Blueprint Barnstar 2.PNG Шаблонска ѕвезда...
...за твоите придонеси во Заедничката ризница за преводот на ознаките за авторски права. Одлична работа! --Brainmachine 13:22, 8 август 2009 (UTC)
Commons-barnstarW.png Награда за работа на Заедничката ризница
Награда за подобрувањето на главната страница на македонски на Заедничката ризница.--Kiril Simeonovski (разговор) 21:29, 19 август 2009 (UTC)
Rosetta Barnstar Hires.png Преведувачка награда
За целиот труд кој го имаш вложено на translatewiki и трудот кој постојано го вложуваш за сите системски пораки да бидат преведени. Па дури и тие слободните игрички се преведени! За инает! Brainmachine (разговор) 00:22, 1 ноември 2011 (CET)
Tireless Contributor Barnstar Hires.gif Награда за неуморност
Бојан, без твоите постојани напори, викито одамна ќе пропаднеше. И сериозно го мислам ова. Brainmachine (разговор) 00:26, 1 ноември 2011 (CET)
Copyeditor Barnstar Hires.png Лекторска награда
„Лекторската награда се доделува за првокласна лекторска работа при поправањето на правописни, граматички и стилски грешки и проблеми.“ Друго не треба да се објаснува. Ти ги поставуваш стандардите на квалитет, ние само следиме. Brainmachine (разговор) 00:27, 1 ноември 2011 (CET)
Zlatnategla.jpg ТЕ САКАМЕ, ЧОВЕЧЕ! Brainmachine (разговор) 00:29, 1 ноември 2011 (CET)
Copyeditor Barnstar Hires.png Лекторска награда
Имало и ваква, за правопис и лекторирање :) Никола Стоіаноски 15:14, 1 ноември 2011 (CET)


Големина на Википедија
на македонски јазик
Статии: 86.867
Вкупно страници: 399.420
Просечно преработки: &1000000000000108100000010,81
Администратори: 15
Вкупно корисници: 62.733
Се однесува на 29 септември 2016 г.
Лична остава